Čet19102017

Posljednje izmjene11:29:09 AM

Back Nalazite se ovdje: Home Sport Vijesti iz sporta Rukomet 3. HRVATSKA RUKOMETNA LIGA SJEVER (FOTO) Prvi poraz Concordije u utakmici u kojoj su protivnici igrali i sa samo dva igrača

U 5. kolu 3. hrvatske rukometne lige Sjever Concordia je doživjela prvi ovosezonski poraz. U Lepoglavi je gostovao Marof koji je u čudnoj utakmici, igrajući u jednom trenutku sa samo dva igrača, uspio zasluženo pobijediti bezidejnu momčad Concordije čiju su igru obilježile brojne pogreške. Gosti su slavili rezultatom 24:20 (11:10).

Iako je Concordia rezultatski dobro otvorila utakmicu i povela s 3:1 počele su se redati pogreške u napadu uslijed kojih je lopta završavala u rukama gostujućih rukometaša koji su u kontrama lako dolazili do domaćeg gola. Međutim, gosti su u tim situacijama, kada su bili u oči u oči s domaćim vratarom, bili iznenađujuće neprecizni. Nekoliko kontri uspjeli su zaustaviti i domaći vratari tako da je Concordia držala vodstvo sve do 22. minute. No, domaći rukometaši nastavljaju nizati greške, a rukometaši Marofa popravljaju svoju realizaciju. Uz to, razbranio se gostujući vratar pa gosti s minimalnim vodstvom odlaze na odmor.

U drugom poluvremenu nastavlja se bezidejnost domaćih rukometaša u napadu iz čega se rađaju greške koje gosti koriste i dolaze u 35. minuti do prednosti od četiri gola (11:15). Concordia ipak u 48. minuti utakmice poravnava rezultat (16:16). A tada suci u razmaku od samo jedne minute, uglavnom zbog prigovora, isključuju čak petoricu gostujućih rukometaša. Gosti su tako u jednom trenutku na terenu imali samo dvojicu igrača i golmana. Očekivalo se da će Concordia iskoristiti tu prigodu. U prvi tren i jest. Povela je s dva gola prednosti (19:17), ali bilo je to sve. Gosti su se po isteku kazni kompletirali i sabrali na terenu te nakon isključena domaćeg igrača i vratili u utakmicu. U 54. minuti izjednačili su rezultat (20:20) te do kraja utakmice postigli još četiri gola sačuvavši pri tom, zahvaljujući i svom vrataru, svoju mrežu netaknutom.

Najraspoloženiji strijelci u redovima Concordije bili su Patrik Posavec i Tomislav Funda koji su zabili po pet pogodaka od kojih Funda dva iz dosuđenih sedmeraca. Bojan Kolar tri se puta upisao u listu strijelaca dok su po dva gola postigli Mario Brezovec, Ivan Jakopović i Neven Galić. Vinko Strmečki se u listu strijelaca upisao jednom.