Pet18102019

Posljednje izmjene11:10:04 AM

Back Nalazite se ovdje: Home Sport Vijesti iz sporta Rekreacija Bronce za naše penjače u Splitu

Bronce za naše penjače u Splitu

Jedan od najmlađih lepoglavskih sportskih klubova u svojoj vitrini ima sve više i više medalja. Mladi članovi lepoglavskog Penjačkog kluba, Valentin Mravlinčić i Marko Veseljak na nedavno održanom Prvenstvu Hrvatske u Splitu u discipliini "Boulder" osvojili su svaki treće mjesto u svojoj kategoriji.

Natjecanje je okupilo 90 mladih penjača i penjačica (kategorije U-10 do U-20), a lepoglavske su natjecatelje dopratili treneri Filip Loparić i Ivan Štefičar. Valentin je penjao u kategoriji mlađi kadeti (U-12) i, s obzirom da je u svojoj kategoriji bio najmlađi, osvojio je odlično treće mjesto u konkurenciji 13 penjača. Marko je penjao u kategoriji kadeta (U-14) te je kao i Valentin osvojio treće mjesto u konkurenciji 10 penjača.

- Ukupno gledajući, s obzirom na vrlo malo odrađenih treninga u proteklih mjesec dana, što zbog bolesti, što zbog školskih obveza, rezultati su zadovoljavajući iako je obojci faljelo vrlo malo za još sjajnije ili čak najsjajnije odličje, obojici maltene po jedan "grif" (hvatište). - komentirao je uspjeh svojih članova trener Štefičar.