Pet18102019

Posljednje izmjene11:10:04 AM

Back Nalazite se ovdje: Home Sport Vijesti iz sporta Ostalo UTRKA Ivan Štefičar na utrci dugoj 166 kilometara

UTRKA Ivan Štefičar na utrci dugoj 166 kilometara

Ivan Štefičar, član Planinarskog društva Pusti duh, sudjelovao je na utrci "100 milja Istre". Riječ je o utrci izdržljivosti dugoj 100 milja, odnosno 166,6 kilometara, koja od natjecatelja traži vrlo dobru fizičku spremu, odgovarajuću opremu i vrlo visok stupanj osobne autonomije.

Start utrke bio je u Labinu, a cilj u Umagu. Visinska razlika na stazi dosezala je 1400 metara, a vrijeme u kojem su natjecatelji morali završiti utrku bilo je ograničeno na 48 sati.

Startalo je ukupno 160 natjecatelja, među njima i Ivan Štefičar koji je stazu dugu 166,6 kilometara savladao za 39 sati 31 minutu i 35 sekundi osvojivši ukupno 68. mjesto i 45. mjesto u kategoriji veterana VM1.

Uz Ivana Štefičara, boje Varaždinske županije na utrci su branili Miroslav Hainž (73. mjesto), Marjan Lonjak (96. njesto) i Vanja Šomođi (odustao zbog ozljede).
Inače, utrku nije završilo 44 natjecanja.