Čet17102019

Posljednje izmjene09:09:33 PM

Back Nalazite se ovdje: Home Sport Vijesti iz sporta Nogomet 2. ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA Poraz i pobjeda Lepoglave na startu prvenstva

2. ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA Poraz i pobjeda Lepoglave na startu prvenstva

Počela je nova sezona u 2. županijskoj nogometnoj ligi u kojoj nastupa NK Lepoglava. Na startu prvenstva, u prva dva odigrana kola, Lepoglava je ostvarila polovičan uspjeh. U 1. kolu je poražena na gostovanju kod Orača koji je slavio rezultatom 2:0. dok su u 2. kolu nogometaši Lepoglave upisali pobjedu. Na domaćem su terenu savladali Novakovec rezultatom 3:1.

U tom je susretu Lepoglava dominirali svih 90 minuta. Prvi gol za Lepoglavu postigao je Stiven Očuršćak u prvoj polovici prvog dijela susreta. Akcije je pokrenuo golman Slaven Vuglač dugim ispucavanjem kojim je "pogodio" Ivana Podsečkoga. Podsečki je iz prve proslijedio loptu do Očuršćaka koji je sam izbio ispred gostujućeg golmana i zabio pogodak.

Drugi je pogodak djelo Marka Juga koji je solo prodorom pred kraj prvog poluvremena s nekakvih 40 metara nanizao nekoliko igraća i uspješno pogotkom završio akciju.

Treći je gol postignut sredinom drugog poluvremenu nakon kornera. Podsečki je nabacio loptu u šesnaesterac, protivnička ekipa nije je uspjela izbaciti van svojih 16 metara već je ona došla do Hrvoja Habeka koji glavom zabija za 3:0.

Oko 70 minute igračima NK Lepoglave je pala koncentracije i došlo je do greške iz koje su gosti postigli gol za 3:1.
Domaći su tijekom cijele utakmice stvarali šanse. Benjamin Šantalab je iz slobodnog udarca pogodio vratnicu. Ivan Podsečki iz jednog prodora također pogađa vratnicu koju, nakon solo prodora po boku, pogađa i Benjamin Šantalab .

- Obrana je bila na zadatku i odradila sve moje zamisli. Igrači sredine terena su bili na visokom tehničkom i taktičkom nivou. Cijela ekipa je bila jedna kompaktna cjelina koja je znala što želi postići. Pokazali su borbenost i odlučnost da odigraju sezonu na što boljoj razini – prokomentirao je utakmicu trener Lepoglave Kristijan Bizek.