Pon23102017

Posljednje izmjene05:07:05 PM

Back Nalazite se ovdje: Home Sport Vijesti iz sporta Košarka KOŠARKA Odličan vikend košarkaša Lepoglave

KOŠARKA Odličan vikend košarkaša Lepoglave

Košarkaši Lepoglave ovog su vikenda odigrali dvije utakmice C košarkaške lige i u obje slavili i tako na prvenstvenoj ljestvici zadržali četvrtu poziciju koja vodi u doigravanje.

Prvo su odigrali zaostalu utakmicu 15. kola. Gostovali su u Nedelišću gdje su s 64:55 (20:7, 9:9, 10:24, 25:15) savladali istoimenog domaćina. U toj je utakmici od samog njenog početka Lepoglava krenula silovito i povela s 20-tak koševa razlike. U drugoj četvrtini domaćin je konsolidirao svoje redove, te uspio parirati gostima. U trećoj je četvrtini, što neozbiljnom igrom Lepoglave, što izuzetno grubom igrom domaćina koju su suci besprijekorno dopuštali (uslijed čega je povrijeđen Jurica Migač ), domaćin uspijeva rezultatski sustići Lepoglavu te čak na kraju treće četvrtine i povesti s četiri koša razlike.

No, u posljednjoj četvrtini, promjenom sudačkog kriterija, domaćin opterećen osobnim pogreškama nije više uspijevao parirati košarkašima Lepoglave koji su utakmicu mirno priveli kraju i zasluženo slavili.

Strijelci: Sokol Jurica 15, Maček Damir i Husnjak Dalibor 11, Bajsić Zlatko 9, Migač Jurica 8, Paska David 4, Sanković Alen i Klapčić Renato 3.

Odigrali su proteklog vikenda lepoglavski košarkaši i utakmicu 16. kolu i ponovo slavili. Ovoga puta na gostovanju u Petrijancu gdje su s 82:74 (19:12, 26:17, 19:22, 18:23) savladali Petrijanec

Od početka utakmice Lepoglava je krenula odlučnije i do poluvremena došla do prednosti od 16 koševa. Tada se dogodio incident. Prilikom odlaska sudaca u svlačionice, jedan je domaći navijač fizički napao suca, nakon čega su pozvani i policijski službenici koji su napravili uviđaj.
Nakon prekida od pola sata, utakmica je nastavljena, u kojoj je Lepoglava sačuvala prednost do kraja utakmice.

Strijelci: Migač Jurica 19, Husnjak Dalibor 16, Sokol Jurica 14, Maček Damir 9, Sanković Alen 7, Uršulin Krešimir i Klapčić Renato 6, Bajsić Zlatko 5, Šobak Alen 0, Paska David 0, Pečevski Matija 0.

U sljedećem kolu Lepoglava je domaćin drugoplasiranoj ekipi Dubravčana iz Donje Dubrave te poziva navijače da im u derbi utakmici pruže podršku.