Posljednje izmjene05:07:05 PM

Back Nalazite se ovdje: Home Sport Vijesti iz sporta Karate Odlični nastupi karatista

Odlični nastupi karatista

karate_protic_n

Prošlog vikenda u subotu 19.05. u školskoj dvorani Trnsko - Zagreb održan je 21. po redu međunarodni karate turnir Croatia cup 2012. Nastupilo je 380 natjecatelja u borbama i katama u svim starosnim skupinama iz 10 zemalja: Albanije, BiH, Bugarske, Egipta, Grčke, Mađarske, Nizozemske, Srbije, Turske i domaćina Hrvatske.

Karate klub „Lepoglava“ na turniru je nastupio s dvoje natjecatelja u borbama. Una Protić u uzrastu kadetkinja (14-15 g.) u kategoriji +54 kg, u vrlo jakoj konkurenciji osvojila je 1. mjesto svladavši četiri protivnice. Mario Slivar u starosnoj skupini mlađih seniora (18-21 g.) +78 kg, ušao je u finale i osvojio 2. mjesto.

Navečer u 18 sati u elitnoj disciplini turnira popularnom Super EIGHTU, pred oko 400 gledatelja, slavio je Slobodan Bitević iz Srbije koji je do zlata i glavne nagrade (5.000€) došao pobijedivši u finalu odličnog Grka Georgiosa Tzanosa sudačkim preglasavanjem.